Asset Publisher Asset Publisher

OSP w Mołodyczu włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

27 maja w Mołodyczu na styku trzech nadleśnictw: Sieniawa, Jarosław i Oleszyce, odbyło się uroczyste wręczenie decyzji Komendanta Głównego Straży Pożarnej o włączeniu OSP w Mołodyczu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Decyzję o włączenie OSP w Mołodyczu do KSRG wręczył brygadier Krzysztof Kowal Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Wczorajsze wydarzenie jest bardzo ważne dla mieszkańców Mołodycza, ale również dla całej gminy i dla lasów.

Mszę świętą celebrował były proboszcz parafii w Mołodyczu, zasłużony w budownictwie sakralnym Archidiecezji Przemyskiej ksiądz Jerzy Kopeć.
Obchody uroczystości uświetniła orkiestra OSP z Pruchnika. W wydarzeniu brali udział sąsiedzkie OSP, władze samorządowe, mieszkańcy oraz uczniowie, którzy przygotowali urocze przedstawienie na temat strażaków. Zaproszonym gościem była Dyrektor RDLP w Krośnie Grażyna Zagrobelna, która powiedziała, że „(…) włączenie jednostki OSP w Mołodyczu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego podniesie bezpieczeństwo pożarowe mieszkańców gminy, powiatu, a także lasów”.
        Zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe figurki św. Floriana. Miniona uroczystość była również okazją do odznaczenia strażaków z OSP za zasługi dla ochrony pożarowej.