Asset Publisher Asset Publisher

Myśliwi z całej Polski świętowali w Rzeszowie

W niedzielę (15.10.17r.) w Rzeszowie odbył się Hubertus - Ogólnopolskie Święto Myśliwych. W wydarzeniu udział wzięło kilka tysięcy myśliwych oraz pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych na czele z dyrektor RDLP w Krośnie.

Ogólnopolskie Święto Myśliwych rozpoczęło się mszą św. Hubertowską w Ogrodach Bernardyńskich. Po mszy św. korowód myśliwski przeszedł na Rynek, gdzie zaprezentowano między innymi umiejętności sokołów i psów myśliwskich. Ważną częścią uroczystości było ślubowanie młodych myśliwych oraz odznaczenie sztandarów dwóch kół łowieckich z okręgu rzeszowskiego najwyższym łowieckim odznaczeniem – Złomem. Równie interesujący był pokaz odzieży myśliwskiej i łowieckiej przygotowany przez Zakład Obsługa Leśnictwa z Tarnobrzega.

Sygnały myśliwskie odgrywał zespół sygnalistów leśnych „Echo Karpat”, działający od 2016 roku przy RDLP w Krośnie, którego członkiem jest m.in. Sylwia Dubel z Nadleśnictwa Oleszyce.

Na rzeszowskim rynku zaprezentowano także wystawę przyrodniczo-łowiecka Polskiego Związku Łowieckiego i Lasów Państwowych.

Wspólnie z myśliwymi, świętowali także leśnicy. W uroczystościach uczestniczył zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych Tomasz Zawiła-Niedźwiedzki, dyrektor RDLP w Krośnie Grażyna Zagrobelna oraz pracownicy krośnieńskiej dyrekcji. Jak mówił na antenie Radia Rzeszów przewodniczący zarządu Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie Zdzisław Siewierski: „łowiectwo to pasja i odpowiedzialność, ale także ważny element gospodarki leśnej.

Swoją obecność zaszczycili również parlamentarzyści m.in. senator Zdzisław Pupa.

FOTORELACJA

Tekst: RM, zdjęcia: Stanisław Zagrobelny