Asset Publisher Asset Publisher

Agrobieszczady 2017

29-30 lipca 2017r. w Lesku odbyły się XXII Targi Rzemiosła, Przedsiębiorczości i Leśnictwa – AGROBIESZCZADY 2017

Agrobieszczady to zdecydowanie największe w regionie i jedne z największych w województwie targi rzemiosła, rękodzieła, leśnictwa i swojskiego jadła. Ponad 200 wystawców prezentowało swoje wyroby podczas dwóch dni imprezy. Wielką atrakcją były międzynarodowe zawody uczniów szkół leśnych "Młodzi Drwale Karpat" pod Honorowym Patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. W międzynarodowych zawodach udział wzięli uczniowie szkół leśnych z Polski, Słowacji, Węgier i Rumunii. Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach opierając się na regulaminie IALC (International Association Logging Championship): 

  1. ścinka, 
  2. zmiana łańcucha na czas, 
  3. przerzynka kombinowana, 
  4. przerzynka na dokładność, 
  5. okrzesywanie.

Sebastiana Wanat, zdobył pierwsze miejsce w całych zawodach i zdobył tytuł Najlepszego Drwala Karpat, czego z całego serca gratulujemy!

Na targach nie mogło zabraknąć leśników. Nadleśnictwa Lesko, Baligród, Bircza, Cisna, Komańcza, Lutowiska i Stuposiany przygotowały stoiska, które były świetną alternatywą spędzania wolnego czasu dla całych rodzin. Różnorodność gier i zabaw edukacyjnych, sala multimedialna, oraz wystawa zwierząt dziko żyjących cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Foto: Marcel Szpieg
Tekst: Izabela Tracz

Link Youtube