Asset Publisher Asset Publisher

99 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Uroczystości na Bachorach

11 listopada 2017r. w Oleszycach oraz przy pomniku na Bachorach odbyły się uroczystości związane z obchodami 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody rozpoczęły się Uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pw. Narodzenia NMP w Oleszycach koncelebrowaną przez ks. proboszcza Józefa Dudka. Następnie reprezentanci instytucji publicznych m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce, Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Oleszycach, a także Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych i pozostali przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych, szkół oraz organizacji społecznych złożyli wieńce pod pomnikiem na Bachorach.

W wydarzeniu tym udział wzięła także liczna delegacja leśników z Nadleśnictwa Oleszyce na czele z dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Panią Grażyną Zagrobelną.

Pomnik w lesie zwanym Bachory poświęcony jest bohaterom Wojska Polskiego i ludności cywilnej poległym w czasie II Wojny Światowej w walce o Wolną Ojczyznę oraz ofiarom pomordowanym przez U.P.A w latach 1944 - 1947.

RM